Michał Sędziwój
dzieło nieznanego artysty, 1606
Sendivogius
Michael Maier, Symbola Aurea Mensae, 1617
Michał Sędziwój
W. Łuszczkiewicz, zbiory A.Grabowskiego, 1862

Rudolf II Habsburg

20 stycznia mija 401 lat od śmierci Cesarza Alchemików. O jego chorobliwej skłonności do magii, alchemii, astrologii i kabały krążą od stuleci niezliczone historie. Jeśli chcesz doświadczyć niesamowitych przygód i poznać skrzętnie skrywane tajemnice alchemicznej Pragi, wybierz się z nami...
więcej

Zrozumieć alchemię

Kilkaset lat temu aby lepiej rozumieć i zapamiętywać ludzie kojarzyli ze sobą wiele symboli i prastarych wyobrażeń. Ta umiejętność interpretacji zaginęła wraz ze zwycięstwem racjonalizmu, a razem z nią zaginęła ogromna część odziedziczonej po przodkach spuścizny. Dlatego nam współcześni często nic nie rozumieją z przekazów dawnych mistrzów zawartych w sztuce i nauce. I może dlatego oglądanie obrazu Leonarda da Vinci w muzeum jest nudne, a opowieści o alchemii żenująco śmieszne. Moim zadaniem jest poprzez aktywny udział i prawdziwe emocje pokazać i przekazać coś więcej.
więcej

Jesienna wyprawa po skarby

Góry Olbrzymie to doskonałe miejsce na jesienną wyprawę w poszukiwaniu prawdziwych skarbów. Zamieszkamy w Pałacu Wojanów (Schildau), starym gnieździe rodu von Zedlitz.
więcej